Uzm. Dr. Duygu Aslan Kunt
Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı


1985 yılında Gaziantep’de doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Gaziantep’te tamamladı. Gaziantep Akınal Anadolu Lisesi ‘den dereceyle mezun oldu. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2011 yılında mezun olduktan sonra mecburi hizmetini 2011-2012 yılları arasında Kilis Devlet Hastanesi’nde yaptı. Psikiyatri ihtisasını, 2012-2013 yılları arasında İstanbul Erenköy Ruh Ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, 2013-2016 yılları arasında Adnan Menderes Üniversitesi’nde yaptı.

Uzmanlık eğitimi boyunca Affektif Hastalıklar Birimi, Psikoterapi Birimi, Psikoz Birimi, Anksiyete Bozuklukları Birimi, tüm yataklı servis ve polikliniklerde görev yaptı. Rotasyonları sırasında Adnan Menderes Üniversitesi Çocuk Psikiyatrisi Anabilim Dalı Polikliniklerinde, Adnan Menderes Üniversitesi Nöroloji Anabilim Dalı Kliniğinde, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Nöroloji Anabilim Dalı Kliniği ve Polikliniği’nde görev yaptı. 2017-2022 yılları arasında Aydın Devlet Hastanesi’nde Psikiyatri Uzmanı olarak görev yaptı. Asistanlık döneminden başlayarak çeşitli psikoterapi ekollerinde eğitim aldı.

Mesleki yaşamı boyunca ulusal ve uluslararası kongre ve sempozyumlarda çok sayıda yazılı, sözlü ve poster bildirilerde bulundu. Kurs ve panel oturumlarında konuşmacı olarak görev aldı. Gerek kılavuzlarda gerekse özellikli psikiyatri kitaplarında bölüm yazarlığı yaptı. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Nöroloji Uzmanı Doç. Dr. Refik KUNT ile evli olup bir kız çocuğu annesidir.

Katıldığı Eğitimler:

  • Bilişsel Davranışçı Terapi Kuramsal Eğitimi (42 saat), Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği
  • Bilişsel Davranışçı Terapi Beceri Kazandırma ve Süpervizyon Uygulaması Eğitimi (30 saat), Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği
  • Bilişsel Davranışçı Psikoterapi Çerçevesinden Belirsizliğe Tahammülsüzlük Atölye Çalışması (3 saat), Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği
  • Anksiyete Bozukluklarında BDT Eğitimi (16 saat), Beck Institute Cognitive Behavior Therapy
  • Şizofreni ve Bipolar Bozukluk için BDT Eğitimi (13 saat), Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği
  • Cinsellik ve Cinsel Tedaviler Eğitimi (Modül 1), Cinsel Eğitim ve Tedavi Araştırma Derneği
  • Şema Terapi Eğitimi (42 saat), ISST (International Society of Schema Therapy)
  • EMDR I. Düzey Eğitimi (60 saat), Davranış Bilimleri Enstitüsü
  • EMDR Yenilenme Eğitimi (2 gün), Davranış Bilimleri Enstitüsü
  • Aile ve Evlilik Terapisi Eğitimi (40 saat), İlişki Pusulası Aile Çalışmaları Enstitüsü
ŞİMDİ ARA!
YOL TARİFİ